Informacje parafialne 31.05.2015 r.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

31.05.2015 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30, 15.00. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w parafii Rzezawa.

Poniedziałek – św. Justyna, męczennika,

Środa – św. Karola Lwangi i towarzyszy, męczenników. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Pierwszy piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach z Komunią świętą – od godz. 8.00. Spowiedź przed Pierwszym piątkiem – środa, godz. 17.00. Po Mszy świętej wieczornej – spotkanie klasy I Gimnazjum w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Sobota – Pierwsza sobota miesiąca. O 17.30 modlitwa różańcowa wynagradzająca z racji pierwszej soboty miesiąca, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

3. Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte: 9.00 z procesją do czterech ołtarzy. Po południu – o godz. 15.00 Msza święta z procesją wokół kościoła. Składka w tym dniu przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne w diecezji.

Bardzo prosimy:

• o udekorowanie domów koło drogi na czas procesji,

• o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji,

• panów strażaków o zabezpieczenie drogi na czas procesji,

• dzieci komunijne w strojach, Liturgiczną Służbę Ołtarza i DSM,

• dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia,

• asystę do sztandarów, feretronów i baldachimu. O wzięcie sztandarów ojców i matek prosimy rodziców bierzmowanych. Klasa VI – niesie feretron z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, klasa I Gimnazjum – feretron z figurą Jezusa, klasa II Gimnazjum – feretron z figurą Matki Bożej, a klasa III Gimnazjum – sztandar młodzieżowy. W gablocie parafialnej znajduje się wykaz osób z Gimnazjum oraz dni, w które mają wyznaczoną posługę. Prosimy, żeby młodzież i ich rodzice zapoznali się z tym wykazem.

Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji eucharystycznej – nasz udział to wyznanie i świadectwo wiary oraz miłości wobec Jezusa obecnego w Eucharystii. Zabierzmy ze sobą książeczki, abyśmy mogli śpiewać i czynnie uczestniczyć w procesji. W oktawie Bożego Ciała – Msza święta i procesja wokół kościoła o godz. 18.00 (w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30).

• za troskę o świątynię w minionym tygodniu i ofiarę 50 zł.,

• za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę bł. Matki Teresy z Kalkuty.

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Stokłosa, Głogowski – Miernik, Krok, Maciejasz, Helak – Helak Kordecki, Klimek – Majka,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Elżbiety.

6. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka.

1 – 7.06.2015 r.

Poniedziałek 1.06.2015 r.

18.00 1) + Zofia Michno od męża Juliana

2) + Marian Cierniak od rodziny Górów