Informacje parafialne 24.09.2017 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30 i 15.00. Dzisiaj przy naszym kościele są zbierane podpisy jako poparcie inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Bóg zapłać za złożenie podpisu a przedstawicielom Akcji Katolickiej i Caritasu za przeprowadzenie tej akcji.

Poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,

Środa – św. Wincentego a Paulo, kapłana. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy świętej wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwami o uzdrowienie.

Czwartek – św. Wacława, męczennika,

Piątek – św. Michała, Gabriela i Rafała, archaniołów. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,

Sobota – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

Niedziela – Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie codziennie o godz. 17.00 a po nim Msza Święta. W niedziele różaniec będzie po Mszy św. o godz. 15.00. Porządek prowadzenia różańca przez róże i inne grupy parafialne znajduje się w gablocie parafialnej. Rozpoczęcie odpustu w Bochni ku czci Matki Bożej Różańcowej. Nasza parafia będzie uczestniczyć w odpuście we środę 4 października. Rozpoczęcie 73 Tygodnia Miłosierdzia. Po Mszach świętych będą rozprowadzane chlebki miłosierdzia a ofiary będą przeznaczone na dożywianie dzieci (5 zł.). O ich rozprowadzenie proszę przedstawicieli Parafialnego Oddziału Caritas.

3. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – sobota, godz. 10.00.

4. W sobotę 7 października organizujemy wyjazd na modlitwę różańcową w ramach projektu „Różaniec do granic. W naszej diecezji wyznaczonych zostało 13 „kościołów stacyjnych”: Sromowce Niżne, Szczawnica, Jaworki, Kosarzyska, Piwniczna-Zdrój, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Milik, Muszyna (kościół św. Józefa oraz kościół bł. Marii Teresy Ledóchowskiej), Leluchów, Powroźnik, Tylicz i Wysowa Zdrój. Rozpoczęcie modlitwy Mszą świętą o godz. 11.00 a następnie pielgrzymi udadzą się do „stref modlitwy”, rozlokowanych jak najbliżej granicy w naszym wypadku polsko-słowackiej. To tam odmówimy różaniec. Zakończenie wydarzenia nastąpi modlitwą końcową o godz. 15.30. Bliższe informacje co do wyjazdu i kosztów podróży będą podane w przyszłą niedzielę.

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu i ofiarę 100 zł.

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Anny.

6. Bardzo prosimy:

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: p. Skrzypek, Skrzypek, Wszołek, Czuban – Duda,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Wojciecha.

7. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka. Są także do nabycia Kalendarze Rolników (21 zł.), oraz kalendarze misyjne (5 zł.).

25.09 – 1.10.2017 r.

Poniedziałek 25.09.2017 r.

18.00 1) + Józef, Genowefa, Władysław Piec

2) + Maria, Władysław Nowak