Informacje parafialne 1.02.2015 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.02.2015 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30, 15.00. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po zakończeniu adoracji prosimy aby na chwilę została w kościele młodzież, która pragnie pomóc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku w Krakowie. Od 9.30 do 10.30 – pożegnanie żłobka, wspólne kolędowanie w związku z zakończeniem okresu kolędowego. Natomiast o godz. 16.30, w świetlicy odbędzie się przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez zespół teatralny z naszej szkoły oraz wspólne kolędowanie z zespołem muzycznym.

Poniedziałek – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte i poświęcenie gromnic o godz. 8.00 i 17.00. W tym dniu w czasie Mszy świętych będą zbierane ofiary na rzecz klasztorów klauzurowych w naszej diecezji,

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Czwartek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta o Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godz. 17.00. Po Mszy świętej spotkanie młodzieży z klasy III Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.

Piątek – św. Pawła Miki i towarzyszy, męczenników. Pierwszy Piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00. Odwiedziny osób chorych i starszych w ich domach z Komunią świętą – od godz. 8.00. Spowiedź przed Pierwszym piątkiem – środa, godz. 16.00.

Sobota – Pierwsza sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.00. O 16.30 modlitwa różańcowa wynagradzająca, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej,

Niedziela – Nabożeństwa stanowe i zmiana tajemnic różańcowych. Godz. 8.00 – rodzice i starsi; godz. 10.30 – młodzież; godz. 15.00 – dzieci. Na Mszy świętej o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej otrzymają świece komunijne.

3. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – sobota, godz. 16.00.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w parafii Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, które ma nas przygotować do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Porządek adoracji:

• godz. 8.30 – Bełch, Krzeczów od Rzezawy do kościoła,

• godz. 9.30 – Krzeczów od kościoła do świetlicy,

• godz. 11.00 – Krzeczów od świetlicy do ulicy Krzeczowskiej oraz ulica Krzeczowska,

• godz. 12.00 – błogosławieństwo i zakończenie adoracji

O prowadzenie adoracji proszę przedstawicieli róż różańcowych z danych rejonów. Materiały do prowadzenia adoracji będą w tym tygodniu przygotowane w zakrystii.

– za troskę o świątynię w minionym tygodniu i ofiarę 100 zł.,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Andrzeja Boboli,

– za ofiary w kopertach złożone na potrzeby parafii w miesiącu styczniu. W lutym ofiary w kopertach będą przeznaczone na ogrzewanie oraz ubezpieczenie kościoła i kaplicy cmentarnej.

6. Bardzo prosimy:

– o troskę o świątynię w nadchodzącym tygodniu następujące rodziny: p. Zięba – Prokop, Mroczkowski – Polak – Rasiński, Surma,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Łucji,

– o rozebranie dekoracji bożonarodzeniowej rodziny, które na przyszłe Boże Narodzenie będą przygotowywać dekoracje bożonarodzeniową: od p. Graczyk do p. Wilk – Kaczmarczyk – Szymczyk oraz od p. Daniec i Gicala do p. Borowiec.

7. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka (płyta z filmem o św. Teresie z Avila).

2 – 8.02.2015 r.

Poniedziałek 2.02.2015 r.

8.00 W intencji uczestników spotkania opłatkowego dla osób starszych i samotnych

17.00 1) + Wiesław Kociołek w 4 rocznicę śmierci