Informacje duszpasterskie – 23.11.2014r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

23.11.2014 r.

1. Msze święte: 8.00, 10.30, 15.00. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Poniedziałek – św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy, męczenników,

Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kolejne spotkanie w ramach rekolekcji ewangelizacyjnych,

Piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,

1. Niedziela – I niedziela Adwentu – rozpoczęcie czasu radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Po Mszy świętej popołudniowej – spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
  1. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne i opłatki na stół wigilijny. O ich rozprowadzanie prosimy członków parafialnego oddziału Caritas.
  1. Kurs przedmałżeński w parafii św. Mikołaja w Bochni, rozpocznie się w najbliższy czwartek (27.11.2014 r.) o godz. 18.00 w salce na wikarówce (obok kościoła szkolnego). Spotkania będą się odbywać w czwartki i piątki.
  1. Pragniemy podzielić się radością, że nasz pan kościelny, Stanisław Samek został odznaczony przez biskupa odznaczeniem diecezjalnym „Dei regno servire” (służyć Królestwu Bożemu) za 25-letnią posługę w naszej parafii.

za troskę o świątynię w ubiegłym tygodniu,

– za prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Wojciecha.

– o troskę o świątynię w tym tygodniu następujące rodziny: Gnutek – Pasula, Waśniowski, Bielecki – Piec, Górka,

– o prowadzenie modlitwy różańcowej przez różę św. Weroniki.

1. U lektorów jest do nabycia prasa katolicka.